Miniprojector Redo Flux, metal, dark grey, LED, 50W, 3150 lumens, warm white 3000K, L.30 cm, IP65
Miniprojector Redo Flux, metal, dark grey, LED, 50W, 3150 lumens, warm white 3000K, L.30 cm, IP65
258.18 €
(inc. VAT 21%)
(inc. VAT 19%) 213.37 €
- Stock: Delivery time: 2-3 days
- Model: 90244
- Weight: 2.30kg
- Dimensions: 30.00cm x 21.00cm x 19.00cm
Description
Mini Projector Redo Flux – A compact and powerful 50W outdoor LED projector delivering 3150 lumens of warm white light (3000K).
Crafted from die-cast aluminium with a sleek dark grey finish, it features an integrated driver and high-performance SMD LEDs.
The IP65 rating ensures durability in all weather conditions.
A white screen-printed tempered glass diffuser softens the beam, while its adjustable head allows targeted illumination.
Measuring 30 cm in length, this robust and stylish fixture is perfect for highlighting landscapes, pathways, facades, or architectural details.
| Specifications | |
| Color | DARK GREY |
| Source type | LED |
| Power | 50W |
| Tension | 100-240V, 50/60Hz |
| Color temperature | 3000K |
| Product type | Miniprojector |
| Warranty | 3 |
| Total light flux | 6230 lm |
| Useful light flux | 3150 lm |
| IP Classe | 65 |
| Dimensions | |
| Product Box Size (cm) | 22.5x10.0x31.0 |
| Gross/Net Weight | 2.30/2.23 |
Tags:
v